Má tvorba - příběhy, inspirace

Skladba Zrod planety Země je určitým stimulujícím prvkem vědomí v době, kdy ve světě řádí pandemie nového koronaviru. Popisuje vývoj Země od počátku bytí kdesi v hloubi vesmíru. Začíná jemnými tóny, jež symbolizují primitivní organismy na startu naší existence, postupně tento proud zesiluje a jde ruku v ruce s postupnou evolucí našeho světa.

Ptát se proč

30.12.2019

Kompozice s názvem Ptát se proč vznikla těsně před koncem roku 2019 a ve skutečnosti by se měla za celým tímto uplynulým rokem ohlížet. Základní motiv je postaven na poměrně váhavé kombinaci dvou durových akordů, které později mezi sebe přiberou onen mollový kontrast. Skladba se dále vyvíjí v majestátní refrén, který zazní hned několikrát.

Roj meteorů

02.11.2019

Roj meteorů je zcela odlišná skladba od většiny ostatních, které jsem napsal. Velmi se zde projevuje inklinace k elektronické hudbě a druhá stránka mého hudebního cítění - to znamená kombinace prvků melodie s elektronickým podkladem a elementárními zvuky vesmíru - i proto tedy název Roj meteorů.

Upřímné srdce je skladba, která vznikla velmi spontánně a byla napsána za pouhé jedno odpoledne. Jde o kompozici vyjadřující pocity životního štěstí a naplnění mnoha životních cílů. Shrnuje dění v posledním roce a podobně jako Láska na sto způsobů se nese v duchu pozitivních motivů durové harmonie.

Láska na sto způsobů je skladba, kterou jsem napsal k narozeninám své drahé přítelkyni. Jde o kompozici plnou vyjádření lásky, upřímných citů a také velké úcty. Na této skladbě jsem pracoval dlouhé dva měsíce.

Kouzlo v nás

13.03.2019

Kouzlo v nás je skladbou, která vznikla jako speciální překvapení pro můj druhý autorský koncert, který se konal 13. března 2019. Šlo z mojí strany o jakousi formu poděkování za přízeň všech přátel, známých a dalších návštěvníků a zároveň o ocenění všech mých spolupracovníků, kteří se podíleli na přípravě a provedení koncertu s pořadovým číslem...

Jiskry pravdivosti jsou skladbou, která by měla v posluchačích probudit hluboké zamyšlení. Nad sebou samým, nad světem, nad vším, co se děje kolem. Začátek skladby je velmi pochmurný, v prvních čtyřiceti vteřinách se představuje hlavní téma v čistém klavíru.

Mrazivý dotyk

01.01.2019

Mrazivý dotyk, název, který vystihuje celou skladbu. Jde o kompozici, která vznikla na nový rok a byla vydána právě 1.1.2019. Chladné syntetické zvuky doplněné o cinkavou zář třpytícího se ledu - to je mrazivý dotyk.

Stále stejný příběh je skladbou, která vznikla těsně po začátku listopadu roku 2018. Její charakter je smutnější, ale zároveň naplněn jiskrou gradace v samotném závěru. Na rozdíl od ostatních skladeb v tomto turnusu se nehonosí žádnými přídavnými zvuky - čistý a blyštivý klavír doplňuje pouze šum hlubokých smyčců.