Nepochopen

12.05.2015

Nepochopen je skladba, která vznikla jako třetí v pořadí. Napsal jsem ji v květnu roku 2015 a právě v tomto období se začíná utvářet určitá pravidelnost v mé tvorbě. Od pokusů dát dohromady souvislou melodii přichází nová etapa. To, co jsem vyzkoušel u skladby Svítání nad oceánem, a to jest zapůsobení na lidské emoce, se přenáší i do následujících děl.

Začal jsem si hrát s možností zakomponovat pocity a emoční stavy do hudby. Skladba Nepochopen je toho plným důkazem. Stala se prvním cíleným experimentem v tomto směru. Je napsána v ponuré depresivní náladě, která by měla být již z prvního poslechu zcela zřejmá.

U tohoto hudebního výtvoru zakořenila ještě jedna zvyklost, jež mi zůstala až do dnešních dní - skladby začaly popisovat mé opravdové prožitky. V prvních pokusech šlo spíš o složení smysluplné kostry. Nepochopen a poté už všechny skladby, které následovaly s sebou nesou příběh, jenž se stal. Událost je pravdivě zašifrována v celé skladbě, jejím charakteru a hudební řeči.

V určitém úhlu pohledu ji lze tedy taktéž považovat za stěžejní a zlomovou skladbu v mojí tvorbě, protože odstartovala epochu "programního" psaní a stala se první věnovanou skladbou.

____
Věnována Pavle Kuderové