Aktuality

...vše, co se aktuálně děje, nebo bude dít

Milí přátelé, dlouhou dobu jsem o sobě nedal vědět na sociálních sítích ani na YouTube, každopádně moje projekty, má tvorba, to vše běží dál. Aktuálně mám na svém kontě již více než sto skladeb a zanedlouho další z nich spatří světlo světa. Seznam budu průběžně aktualizovat.

Školní rok 2021/2022 uplynul rychleji, než jsem si vůbec uměl představit. Přinesl s sebou řadu důležitých událostí i mezníků a o ty bych se s Vámi rád podělil v následujícím článku.

Ve středu 30. března 2022 se po tříleté odmlce uskutečnil můj autorský koncert s číslem 3. Uveden byl výběr těch nejlepších skladeb a písní, které jsem za tu dobu stihl vytvořit. Zazněla však i tvorba z cizí dílny.

Přes dlouhé úvahy a rozmýšlení již mohu s radostí v srdci oznámit, že se plánovaný autorský koncert 30. března 2022 v 19:00 uskuteční!

Na Štědrý den - 24.12.2021 - měla na mém YouTube kanále premiéru moje nová autorská píseň Vánoční čas. Navázala tak na úspěšný projekt Snění z loňského roku. Pojďte s námi nahlédnout do pozadí jejího vzniku.

Po téměř roce a půl od chvíle, kdy učím na Základní umělecké škole, jsem měl možnost mít se svými dětmi vůbec poprvé třídní přehrávku naživo.

Dne 15. října jsem měl tu čest doprovodit tři úžasné flétnistky na soutěži v Nových Hradech poblíž hranic s Rakouskem.

Život často do našich dní přinese nečekané a mnohdy velmi křehké a nepředvídatelné věci. Jedním z takových období pro mne byl letošní srpen.

Polovina roku 2021 uběhla velmi rychle a nepřinesla s sebou žádné výraznější hudební počiny. Skladby, které v tomto období vznikly dodnes nevyšly a čekají na svoji prezentaci.

Šest let uplynulo velmi rychle a já jsem úspěšně dokončil svá studia na konzervatoři v Plzni složením absolventských zkoušek.

Vstoupila do našich životů bez pozvání, jako nucená náhrada za osobní setkávání tváří v tvář a změnila prakticky všechno, na čem doposud vzdělávání stavělo.

Dne 9. ledna 2021 se mnou vyšel rozhovor na serveru Deník.cz, řeč byla o šachové partii, nové písni Snění, distanční výuce, ale také o plánech na rok 2021.

Dne 23. prosince 2020 jsem vydal svoji vůbec první autorskou píseň s názvem Snění, na které jsem pracoval s dalšími dvěma talentovanými umělkyněmi.

Dva dny před Štědrým dnem jsem byl hostem pořadu "Náš host" na vlnách Českého rozhlasu Plzeň. Hlavním tématem zhudebnění šachové partie, také jsem však představil svůj nový vánoční projekt.

Unikátní projekt zhudebnění šachové partie - svého druhu první na světě. Odvysílán 6. listopadu na televizních obrazovkách České televize.

Letos v srpnu jsem zahajoval a ukončoval Mistrovství republiky v šachu, které se konalo v prostorách sálů Secese v plzeňském pivovaru Pilsner Urquell.

Těsně před vánocemi jsem zahrál v kavárně Družba na autorském čtení "Literární kavárna" pod záštitou Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

Prvního října jsem zahrál na slavnostním zasedání vědecké rady Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni v plzeňském Parkhotelu.

V průběhu roku 2019 jsem se věnoval projektu "oživení" hudby maďarského skladatele Tamáse Deáka, jehož hudbu zná celý svět, ale osobnost takřka nikdo.

Dne 13. března se opět v prostorách Západočeského muzea v Plzni konal můj druhý autorský koncert, na kterém byly představeny hudební novinky za posledních 12 měsíců.

16. května 2018 se uskutečnil můj historicky první autorský koncert. Stalo se tak v prostorách Západočeského muzea v Plzni.