Ohlédnutí za polovinou roku 2021

16.07.2021

Polovina roku 2021 uběhla velmi rychle a nepřinesla s sebou žádné výraznější hudební počiny. Skladby, které v tomto období vznikly dodnes nevyšly a čekají na svoji prezentaci.


Přestože rok 2021 zvládl dojít již do poloviny svého trvání, v mé tvorbě toto období nepřineslo žádné významnější hudební projekty. Sólové skladby vznikly víceméně pouze dvě, a to s názvem "Já" a "Řeka času". Obě dvě bych rád uvedl na připravované desce v roce 2022.

V poslední době jsem se také věnoval mapování programu FL studio, ve kterém jsem začal připravovat pár věcí, jež možná časem taktéž spatří světlo světa. Jedná se o hudbu, která se odklání od mého standardního zvukového stylu tvorby a osobitým způsobem kombinuje moje tradiční pracovní postupy a invenci virtuálních nástrojů, smyček apod.

Další novinkou, kterou je potřeba zmínit, je fakt, že můj web, na kterém se právě teď nacházíte, se konečně dočkal i anglické verze. Veškeré stránky včetně popisu příběhů jednotlivých skladeb si mohou nově přečíst i lidé nehovořící česky. Překlad webu by měl snad znamenat možnost rozšíření základny posluchačů i za naše hranice a celkově tak zvýšit přístupnost mojí práce širší veřejnosti.

Pokud se budeme bavit o výhledech do budoucna, stále platí, že v roce 2022 bych rád natočil první desku s výběrem těch nejlepších skladeb, které jsem doposud napsal. Uskutečnění tohoto ambiciózního, a patrně dosud nejvýznamnějšího, projektu bude záviset na aktuální situaci a dalších okolnostech.

Stejně jako v předchozích letech bych rád zrealizoval další autorský koncert, který se bohužel musel z důvodu světové pandemie nemoci COVID-19 zrušit. Věřím, že příležitostí se společně hudebně setkat, nalezneme ještě spoustu.