Písňová smršť 2021

26.08.2021

Život často do našich dní přinese nečekané a mnohdy velmi křehké a nepředvídatelné věci. Jedním z takových období pro mne byl letošní srpen.


Občas se stane, že přijde něco, co člověk nečeká a s čím se nedokáže hned tak smířit nebo vyrovnat. Právě to přinesl srpen 2021. Ač není třeba zabývat se detaily - vše vyústilo v nepřeberné množství inspirace, jíž jsem vetkl do tvorby nových písní.

V průběhu několika dní jsem napsal hned tři nové kusy. Jako první přišla píseň s názvem Stay! - poklidná, pětiminutová, melancholicky se nesoucí skladba s anglickým textem. Bylo to téměř osm měsíců od vydání poslední věci - to jest vánoční písně Snění. Stay! vypráví hluboký příběh, zkuste ho v něm najít, nebo si dosaďte svůj.

V malém odstupu spatřila světlo světa další píseň s anglickým textem, tentokrát s názvem Calling for help! Ta se nese ve svižnějším tempu a stejně jako Stay! nese poselství, které by si měl každý rozklíčovat sám za sebe. 

Trojici písní uzavírá čistým klavírem znějící Miraculous Times, která přináší mírně sarkastický - ale o nic méně melancholický - pohled z druhé strany. Píseň dokresluje situaci nastíněnou v obou předchozích dílech. 

Znovu jsem se tak s odstupem několika měsíců zhostil také úlohy textaře. Pro větší intimnost vyjádření jsem zvolil právě angličtinu. Zaposlouchejte se do všech tří a prožijte skrze ně své vlastní zkušenosti a příběhy.