Vánoční čas

24.12.2021

Mám nepopsatelnou radost, že vám mohu s odstupem dvanácti měsíců představit další malý vánoční zázrak! Podobný projekt, jakým byla v loňském roce moje první autorská píseň Snění, jsem pro letošní advent neplánoval, avšak v noci z 15. na 16. listopadu se ve mně zrodila myšlenka znovu spojit dohromady všechny, kteří dokázali minulý rok kolem natáčení vytvořit nezapomenutelně milou a tvůrčí atmosféru.

Hned ráno téhož dne jsem začal dávat dohromady první hudební i textové myšlenky a psát nový příběh - s jasnou vizí, s přesvědčením, že nemůže být v adventním čase nic krásnějšího, než se znovu potkat a vytvořit společně něco, co překoná všechna negativa, strasti a smutky, které přinesl rok 2021, a co tu s vetknutou myšlenkou setrvá už napořád.

Netrvalo dlouho a píseň, která ještě pár dní zpátky netušila, že bude přivedena na svět, najednou vznikla. Ke spolupráci jsem tak znovu oslovil skvělou zpěvačku Natálii Dvořákovou a cellistku Viktorii Kubálkovou. O zvuk se stejně jako v roce předchozím staralo Studio PyHa v čele s Přemyslem Haasem. Obraz zajistila společnost VIDEOFACTORY Production s hlavním kameramanem Pavlem Schneiderem. Vizáže se i pro tentokrát chopila Dominika Hůrková ze salonu Chvíle pro krásu.

Přestože jsem si byl jist, že potvrzenou účastí všech výše zmíněných máme šanci vytvořit novou zajímavou věc, chtěl jsem oproti Snění celou záležitost posunout ještě někam jinam. Začal jsem tak oslovovat své přátele z divadelních řad a svých rolí v klipu se tak ujali: zpěvačka a herečka Stanislava Topinková, zpěvačka a herečka Venuše Zaoralová-Dvořáková s manželem Milanem Zaoralem, herec a dramaturg Zdeněk Janál nebo herec a moderátor Petr Jančařík.

Obrovské poděkování putuje také směrem ke kavárně Caffé Hardy, která nám poskytla možnost natáčet v jejich prostorách. Stejný dík patří za propůjčení sálu také konzervatoři v Plzni.

Nyní jsme zde - společně - a po neutuchajícím nasazení Vám přinášíme novou vánoční píseň s názvem Vánoční čas. Věříme, že Vám vykouzlí úsměv na tváři a vnese do Vaší duše malé zastavení v jinak tak rychle ubíhajícím čase.